Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Jak to všechno začalo?
How everything started?
 

Dlouhou dobu jsem pro sebe hledala nové štěně. Chtěla jsem zvířátko z pracovní krve, ideálně nepříbuzné na český (evropský) chov. Měla jsem několik vyhlídnutých linií a chovatelských stanic, až jsem narazila na chs Trust Your Heart, kde mají fenku Rising Sun Conall "Nell" z mé milované chs Rising Sun (USA).  Conall pochází ze dvou špičkových ovčáckých psů a spojuje se v ní nejlepší pracovní krev z Ameriky (matka  Rising Sun's Lucky Penny STDs po rodičích WTCH HC Hanna HXAsd FM ROMX a WTCH CH Ris'n Sun Ross HXAs) a Skotska (Astra Tweed z vyhlášené chs Astra, která se věnuje chovu pracovních border kolií). "Nell" byla dokonalá. Nádherný pohyb u ovcí, výborná stavba těla, HD A a dokonce CEA DNA Normal. No, jak říkám, dokonalá.
I was looking for new puppy for a long time. I wanted puppy from working bloodlines and idealy not related to Czech (Europian) bloodlines. I had some favourites lines and kennel and than I found kennel Trust Your Heart, where is bitch Rising Sun Conall "Nell" from my beloved kennel Rising Sun (USA).  Conall is after 2 great working dogs and she combine best American working bloodline (mother  Rising Sun's Lucky Penny STDs after parents WTCH HC Hanna HXAsd FM ROMX and WTCH CH Ris'n Sun Ross HXAs) and Scottish working bloodline (Astra Tweed from famous working border collie kennel Astra). "Nell" was perfect. Beautiful movement and working style, great body built, HD A, CEA DNA Normal. How I said: Simply perfect.
Ozvala jsem se tedy chovatelce, jestli neplánují krytí a mám-li vůbec šanci od nich získat štěně. Nakonec se to podařilo. Za otce vybrali psa Fast Forward da Casa D'Arinia "Ghost" importovaného z Portugalska, který úspěšně běhá agility v LA3 a věnuje se také pasení. je po tatínkovi Astra Rust, jež vede krev psů jako je Astra Mars, Astra Tweed, Astra Dream či Eryri Nan. Maminkou "Ghosta" je Borderiinan Cara Mia (show linie plná šampionů, po rodičích MultiCh.Pikkupaimenen Spy Catcher a Fin Sh Ch Borderiinan Bea). V podstatě ideální kombinace. Spousta špičkové pracovní krve a trocha exteriéru. Navíc se v obou liniích rodokmenu vyskytuje Astra Tweed, který je známý pracovní kvalitou svých potomků. A můj milovaný Astra Ghost je strýcem Joyho táty "Ghosta", který jako by mu z oka vypadl. Věděla jsem, že do své smečky chci dalšího kluka a jen čekala, co za barevnou nadílku se narodí. Vždyť sourozenci Joyho táty jsou v barvách modrobílá, modrý trikolor, sable, sable merle, sable slate merle a sám táta je slate merle trikolor.
So I contact breeder, if they plan puppies after Conall and if I even have a chance to get puppy. Luckily I get a chance. As a father, they choose Fast Forward da Casa D'Arinia "Ghost", import from Portugal, who successfully compete in LA3 and do some sheep herding. He is after father Astra Rust, who has in his pedigree dogs like Astra Mars, Astra Tweed, Astra Dream or Eryri Nan. Mother of "Ghost" is Borderiinan Cara Mia (show line full of champions, after parents MultiCh.Pikkupaimenen Spy Catcher and Fin Sh Ch Borderiinan Bea). It´s a great combination. A lot of working "blood" and a little bit of exterier. Beside of this, in both line is Astra Tweed, well known dog for working abilities of his offsprings. And my beloved Astra Ghost is uncle of Joy´s father "Ghost", who looks really like him. I knew, that I want boy and wait, what colour will born, because there were manz possibilities. "Ghost´s" siblings are in colours: blue-white, blue-white-tan,  sable, sable merle, sable slate merle and "Ghost" is slate merle tricolor.

1. generace / 1. generation:

"Ghost" Fast Forward da Casa D'Arinia  - otec, žije v Německu, importován z Portugalska, vede napůl pracovní krev skotské chs Astra (J. Beale) a výstavní krev interšampionů z finské chs Borderiinan a chs Pikkupaimenen. Je to pes krásného exteriéru s velmi silným pasecím instinktem, obrovským drivem a zápalem do práce. Běhá agility a pracuje s ovcemi. Dokáže pracovat i s velmi tvrdými zvířaty. Velmi pevný v povaze.
Zdraví / health - HD B (DKK 1/1), ED free (DLK 0/0), OCD free, CEA /TNS DNA Normal, CEA/PRA neg.
Sport -
HWT CS, BH, LA1, LA2, LA3, účast na kvalifikačních závodech na MS agility 2009 / competitor on qualification competitions for Agility Wordchampionship 2009

"Nell" Rising Sun Conall - matka, žije v Německu, importována z USA, vede napůl krev nejlepších pracovních psů americké chs Rising Sun a napůl pracovní krev skotské chs Astra (J. Beale). Nell se věnuje práci s ovcemi a závodům v pasení.
Zdraví / health - HD A (DKK 0/0), CEA DNA Normal, CEA/PRA neg.
Sport -
HWT CS, IHT CS 1

TOPlist
aktualizováno: 26.03.2017 22:08:57